- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ZajímavostiVýživová poradkyně radí: Díky těmto tipům si hravě posílíte imunitu

Výživová poradkyně radí: Díky těmto tipům si hravě posílíte imunitu

Zdravý životní styl je skvělým způsobem, jak posílit imunitu a bojovat proti chronickým onemocněním, virům a bakteriím. Se svými tipy, jak na to, se podělila Janka Trebulová, výživová poradkyně a odbornice na vědeckou výživu NUTRI FOOD PLAN.

Přemýšlejte, co si dáte na talíř
Na vašem talíři byste měli mít více ovoce a zeleniny. Tělu totiž dodávají potřebné vitamíny a minerály. Strava by měla být lehká a pestrá. Jen tehdy zabezpečíte správné trávení a pravidelnou stolici, která je velmi důležitá pro správné fungování organismu.

Dbejte na velikost porce
Je důležité, abyste se nedostali do situace: „Vždyť jsem doma, tak si užiji a vše si dopřeji“. Jinak snadno vklouznete do režimu přejídání. Třeba jíst tak, abyste měli pocit, že když sníte například oběd, ještě něco malé byste si dali. Díky tomu přijmete méně kalorií. Máte totiž méně pohybu, a tedy i menší energetický výdej.

Nezapomínejte na pitný režim
Snažte se denně vypít alespoň 1,5 – 2 litry vody, čaje nebo minerálky. Obloukem se vyhněte sladkým a slazeným nápojem.

„Naše tělo tvoří asi 70% vody. Pro správné fungování organismu je proto důležitý dostatečný pitný režim. Hustá krev totiž nepřinese dostatek potřebných látek do těla tak jako řidší krev. Dostatečný pitný režim je důležitý i pro správné trávení, zajištění řádného fungování močových cest a ledvin, jakož i pro správnou konzistenci stolice, „radí výživová poradkyně NUTRI FOOD PLAN Janka Trebulová.

Zařaďte dostatek pohybu
To, že jste momentálně doma, neznamená, že máte sedět celý den na gauči nebo ležet v posteli. Jelikož máte nyní více času, zařaďte svého denního režimu pohyb. Cvičit přece můžete také v domě či bytě. Na internetu najdete řadu různých cvičení pro všechny věkové kategorie. Otevřete si při cvičení okno. Když máte možnost, jděte na dvůr. Pohybem a čerstvým vzduchem prokrvíte své tělo a mozek. Budete se cítit mnohem lépe.

Dopřejte si kvalitní spánek
Kvalitní spánek neznamená pozdní odchod do postele a vyspávanie dopoledne. Jelikož mnozí z vás pracují z domu, snažte se zachovat si pracovní režim. Ráno proto vstaňte v rozumném čase (mezi 7 – 8 hodinou), dejte si snídani a dopoledne si plňte pracovní povinnosti. Vaše děti by měly v té době učit a připravovat do školy.

Samozřejmě, nezapomeňte na přestávky, během kterých se rozhýbete, odejdete na toaletu, občerstvit se nebo si dopřejete chutný oběd. Následně se věnujte odpočinku a pohybovým aktivitám. Večer se děti snažte uložit do postele do 21 hodiny. Vy si jděte lehnout ve stejném čase jako kdybyste ráno vstávali do práce. Jen tehdy bude váš spánek dostatečný a nebudete během dne unavení a ospalí.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme