- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
ZajímavostiProč je důležité absolvovat jarní DETOX?

Proč je důležité absolvovat jarní DETOX?

Detoxikace představuje proces, při kterém se organismus zbavuje škodlivých látek. Ty pronikají do našeho těla z okolního prostředí, nádechem, pokožkou či konzumací stravy.

Odlehčené stravování, dostatečný pitný režim, vyvarování se stresu a jiným návykovým látkám, pobyt na čerstvém vzduchu či přiměřená fyzická aktivita tvoří pilíře detoxikace. Právě ta harmonizuje organismus, dodává člověku pocit zdraví a zvyšuje množství energie.

Správnou detoxikací dokáže naše tělo zbavit škodlivých látek. Ty se nejčastěji hromadí v těle pod vlivem nesprávné životosprávy. Patří do ní například i nadměrná konzumace rafinovaných potravin jako například: cukr, konzervované jídla, uzené, přesolené, smažené potraviny, slazené nápoje a mnoho dalších.

NEZAPOMEŇTE! Nevhodná strava spolu s nedostatečným pitným režimem představuje nejdůležitější překážku v detoxikaci.

Přinášíme vám 10 skvělých rad pro jarní DETOX!

Zvyšte pitný režim.

Minimální čisté neperlivé vody a bylinné čaje – 2,5 – 3 l denně napomůže vylučování odpadních látek. Skvělé jsou tíha čerstvě vylisované šťávy z ovoce a zeleniny.

Vyřaďte z jídelníčku smažené, uzeniny, potraviny obsahující umělá aditiva.
To znamená velmi průmyslově zpracované potraviny, konzervy, instantní potraviny, fast food), alkohol, kávu, bílou mouku a bílý cukr, černý čaj.

Jezte více zeleniny a pijte zeleninové šťávy
Obsahují vitamíny, minerály, enzymy a další pro organismus cenné látky, které dokážou neutralizovat náš překyselený organismus.

Zvyšte objem vlákniny.
Přidejte zeleninu, ovoce, do zeleninových polévek přidávejte ovesné otruby. Pročistěte zanesený trávicí trakt a umožněte lepší vstřebávání živin.

Myslíte i na játra.
Naši největší detoxikační „stanici“ podpořte ji česnekem, brokolicí a čajem z ostropestřce mariánského nebo z pampelišky.

Přidejte pohyb.
Rozhýbete tak metabolismus a lymfatický systém. Aerobním pohybem (kolo, běh, brusle, aerobik a podobně) 2-3x týdenní podpoříte také kardiovaskulární systém a zatočíte se stresem. Další podpůrnou akcí mohou být cviky na peristaltiku střev, klystýry, masáže.

Odpočívejte a relaxujte.

Prospěje vám kvalitní spánek a relaxační techniky (jóga, pilates, taichi, dýchání, břišní tance apod.) A naordinujte si také pravidelný pohyb na čerstvém vzduchu.

Pro cílené očišťování organismu jsou velmi vhodné potravinové doplňky.
Vybírejte z těchto skupin: antioxidanty, fytonutrienty, vláknina, bylinné výtažky. Dnešní trh nabízí suplementy se speciálním složením pro očistu organismu. A hodně krát je najdete už i v BIO kvalitě.

Jak by měla očistná kúra vypadat?
Tři, pět nebo až sedm dní budete pouze pít hodně vody, zeleninových šťáv (ideálně si zajistit odšťavňovač a nakombinovat si sami dle chuti zeleninu a bylinky – červená řepa, řapíkatý celer, mrkev, rajčata, okurka, máta, petržel, česnek), bylinkové čaje (pampeliška, máta, kopřiva, ostropestřec mariánský, bříza, přeslička, heřmánek), nápoje namíchané ze zeleného ječmene, zeleninové vývary (udělejte si pestrou směs zeleniny a nechte vařit cca půl hodinu).

Nevíte, jak se do očisty pustit?
Svěřte se do rukou nutričním poradcem, kteří vás naučí jak si vylepšit a zdravě a chutně vaše stravování.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme