- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyTSMC zvažuje výstavbu továren na čipy v Německu a Japonsku

TSMC zvažuje výstavbu továren na čipy v Německu a Japonsku

Tchajwanský výrobce polovodičů Taiwan Semiconductor Manufacturing Co (TSMC), největší smluvní výrobce čipů na světě, v pondělí uvedl, že prozkoumá možnosti vybudování nových závodů v Německu a Japonsku. Dodal však, že diskuse jsou stále ve „velmi raných fázích“.

Předseda představenstva TSMC Mark Liu na výročním setkání akcionářů v pondělí prohlásil, že to, zda se vybudují nové továrny v zámoří, bude záviset na poptávce klientů. Uvedl přitom, že TSMC komunikuje s významnými německými klienty s cílem zjistit, zda by bylo vybudování prvního evropského závodu TSMC na výrobu čipů v zemi efektivně. „Diskuse jsou stále v počátečních fázích,“ řekl Mark Liu. Dodal, že i případné spuštění výroby v Japonsku bude záviset na poptávce a nákladů.

Společnost TSMC loni oznámila, že vybuduje továrny v americkém státě Arizona. Liu v této souvislosti poznamenal, že přibližně 70% klientů společnosti je ze Spojených států.

Výrobci na celém světě potýkají s nedostatkem čipů, který odstartovala pandemie onemocnění COVID-19 a s ní spojené blokády, které byly mimořádně přísné zejména během první vlny. Na TSMC proto obrátili několik států, které mají zájem o výrobu čipů na svém území, aby si zajistily jejich dodávky. TSMC má totiž nejpokročilejší technologii na výrobu polovodičů na světě.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme