- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Pro ženyPompézní svatba s miliardářem: Neteř princezny Diany se vdala, předvedla až 5...

Pompézní svatba s miliardářem: Neteř princezny Diany se vdala, předvedla až 5 nádherných šatů

Další velkolepá svatba. Lady Kitty Spencer si za manžela vzala o 32 let staršího jihoafrického miliardáře Michaela Lewise. V svatebních šatech od Dolce & Gabbana vypadala jako novodobá Grace Kelly.

Pohádková svatba snů
Svatba 30-leté britské modelky Kitty Spencer a 62-letého magnáta, který má tři dospělé děti v jejím věku z prvního manželství a majetek 94 milionů eur, se konala uplynulý víkend ve Ville Aldobrandini.

Celá se nesla v italském duchu. Obrovská vila, která se nachází ve městě Frascati v provincii Řím, byla postavena v roce 1550 a do dnešní podoby přestavěna v 1602. Impozantní stavba v barokním slohu je obklopena obrovským parkem, ve kterém se nachází vodní divadlo. Z prostorných teras se možná kochat nádherným výhledem na krajinu.

Viz tento příspěvek na Instagram
Příspěvek, který sdílí Royal Style Watch (@royalstylewatch)

Svatební oslava se konala několik dní. Svatby, kterou zakončil ohňostroj, se zúčastnili Kittina máma, otec Charles, mladší bratr Diany, její dvě sestry dvojčata Eliza a Amelia, vikomtka Emma Weymouth a její manžel Ceawlin Thynn, markýz z Bathu, popová hvězda Pixie Lott s přítelem či manželka herce Idris Elbu Sabrina.

K oltáři mladou modelku vedly bratři Louis Spencer a Samuel Aitken z druhého manželství její mámy. Její bratranci, princ Harry and princ William se svatby nezúčastnili, stejně jako další členové britské královské rodiny.

Viz tento příspěvek na Instagram
Příspěvek, který sdílí Timeless🐆 (@timelessmagg)

Šaty od Dolce & Gabbana
Modelka a globální ambasadorka módního domu Dolce & Gabbana si zajistila svatební šaty a celou garderobu pro sebe a své nejbližší přítelkyně od italského návrhářského dua. Kitty je modelkou, která pro módní dům nejen předvádí, ale dlouhá léta na jejich přehlídkách sedávala v první řadě.

Tvorba Dolce & Gabbana se obecně vyznačuje grandióznosti, barokní brilancí a královskou vznešeností a jinak tomu nebylo ani u všech šatech, které měla nevěsta během svatby na sobě. Převlékala se pětkrát a na tvorbě šatů pracovali i různí umělci, kteří na ně ručně malovali květiny.

Viz tento příspěvek na Instagram
Příspěvek, který sdílí 55cosasbonitas (@ 55cosasbonitas)

Bílé šaty ve viktoriánském stylu šili švadleny z haute couture divize Alta Moda. Výroba trvala šest měsíců, přičemž na tvorbě tohoto dech vyrážejícího kousku spolupracovalo několik švadlen.

Základ šatů tvořil tradiční klasický střih na knoflíkové zapínání. Složitý květovaný krajkový design šatů byl doplněn o vysoký stojatý límec a dlouhé rukávy s pufkatými rameny, což působilo velmi honosně.

Viz tento příspěvek na Instagram
Příspěvek, který sdílí Dolce & Gabbana (@dolcegabbana)

Další šaty měli na sobě dokonce ručně malované květiny. Za jejich inspirací stála historie, umění a kultura Itálie, oblíbená země nevěsty a viktoriánské období, kterou jako rozená Britka nesmírně obdivuje.

Domenico Dolce a Stefano Gabbana už při prvních návrzích našli perfektní způsob, jak sladit její individuální styl s nadčasovým designem. Ve výsledku připomínaly svatební šaty Grace Kelly a měli v sobě i něco ze svatebních šatů princezny Diany.

Přestože mladá aristokratka se rozhodla nedat si k šatům Dianinu svatební „Spencer“ korunku, která je rodinným dědictvím, její šaty ve spojení s dlouhatánské vlečkou i tak působily majestátní a přímo královsky.

Viz tento příspěvek na Instagram
Příspěvek, který sdílí The Royal Family🇬🇧 (@happyandglorious)

Kdo je Kitty Spencer?
Dcera mladšího bratra princezny Diany Charlese Spencera a Victorie Aitken, vyrůstala v rodinném sídle Spencerovcov Althorp v Northamptonshire stejně jako princezna Diana. Po její smrti se Kitty s rodinou přestěhovala do Jižní Afriky.

Měla tehdy jen šest let. Uchýlili se v Kapském městě, aby nemuseli čelit hysterii okolo Dianiny smrti, která ve Velké Británii vypukla. Na rozdíl od jiných modelek se ve světě módy objevila poměrně pozdě, když měla 24 let. Přesto rozjela úspěšnou kariéru, stala se ikonou a objevila se na titulní Tatler.

O dva roky později na to už předváděla na prestižním italském fashion weeku právě pro Dolce & Gabbana. O nabídky ze světa modelingu nemá nouzi. Dlouhá léta se o ní téměř nepsalo a o své soukromí opravdu dbala.

Změna nastala v roce 2018 na svatbě prince Harryho s Meghan Markle, když si ji a její sestry všimli britské a světové média. Během jedné noci jí narostl počet sledovatelů na sociálních sítích z 37 tisíc na neuvěřitelného půl milionu.

Po boku nového manžela byla poprvé přichycena v srpnu 2019 před Clubem 55 v Saint Tropez. Zásnuby ohlásili v lednu 2020.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme