- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Rady a NávodyJe pro vás flexibilní pracovní doba to pravé, vysvětluje portál 123jobs.cz

Je pro vás flexibilní pracovní doba to pravé, vysvětluje portál 123jobs.cz

Někteří na flexibilní pracovní dobu nedají dopustit, jiní jsou raději, když jim při práci jejich nadřízený alespoň metaforicky stojí za zády. V současnosti se možnosti využití flexibilní pracovní doby výrazně rozšířily a nabízí ji více firem, než tomu bylo v minulosti. Proto možná i vy stojíte před rozhodnutím, zda flexibilní pracovní dobu využít, nebo ne. Je pro vás vhodná?

Podle svého tempa

Flexibilní pracovní doba je skvělá díky tomu, že si můžete přizpůsobit ve které části dne budete pracovat. Kdy jste nejproduktivnější? Standardní pracovní doba od devíti do pěti není pro všechny plně vyhovující. Je možné, že jste ranní ptáče a skvěle se vám pracuje kolem sedmé hodiny ranní, anebo naopak máte problém se soustředit před polednem. V obou případech vám flexibilní pracovní doba pomůže být v práci výkonnější. Dejte si ale pozor, abyste náhodou nečelili riziku přepracování. Mnozí lidé mají tendenci na home-office začít pracovat co nejdříve ráno a končit s prací až v nočních hodinách. I při flexibilní pracovní době je potřeba mít pevně určenou hranici mezi pracovním a osobním životem a pokud to není nutné, nepracovat výrazně déle, než byste měli. Vyhledat nabídky inzerce práce zdarma vám pomohou pracovní portály společnosti 123jobs Media.

Větší životní spokojenost

Nastolení rovnováhy mezi prací a osobním životem je nesmírně důležité, a právě flexibilní pracovní doba vám s tím může pomoci. Díky ní budete v práci produktivnější a zároveň vám zůstane dostatek volného času na odpočinek a aktivity, které vám přináší radost. Při práci na home-office nebudete muset řešit dojíždění do práce a budete moci pracovat v klidu a pohodě svého domova. Než se pro ni ale rozhodnete, vyzkoušejte si, zda se v domácím prostředí dokážete na práci dostatečně soustředit, nebo vás něco snadno rozptýlí. Pokud byste na home-office měli tendenci neustále přemýšlet nad tím, že potřebujete umýt nádobí a vyprat prádlo, nebude to pro vás to nejlepší řešení. Měli byste neustále pocit, že jste zavaleni jak pracovními úkoly, tak domácími pracemi, a přitom byste se nezvládli soustředit ani na jedno.

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme